Reklama

Ciemności w Czapurach: będzie spotkanie dewelopera z mieszkańcami

fot. Damian
fot. Damian

W czwartek opisaliśmy problem mieszkańców osiedla Leśnego w Czapurach. Deweloper wyłączył oświetlenie na osiedlowych uliczkach, a dodatkowo nikt nie zajmował się zimowym utrzymaniem dróg. Po naszym artykule dojdzie do spotkania dewelopera z mieszkańcami. Ma w nim uczestniczyć także przedstawiciel gminy.

Mieszkańcy osiedla Leśnego w Czapurach, wybudowanego przez Family House, od dłuższego czasu borykają się z problemem fatalnych warunków na osiedlowych uliczkach. Nikt nie sypie chodników i jezdni solą lub piaskiem. Dodatkowo w ostatnich dniach na uliczkach wyłączono oświetlenie. O sprawie piszemy TUTAJ.

Deweloper Family House wyjaśnił nam, że to mieszkańcy powinni dbać o utrzymanie dróg na osiedlu i opłacać koszty oświetlenia. Deweloper robił to przez 10 lat choć wcale nie musiał. Jesienią ubiegłego roku do mieszkańców trafiły informacje o tym, że FH nie będzie dalej ponosić takich kosztów, ale może się tym zająć profesjonalna firma, za którą mieszkańcy mają płacić. Pieniądze na wskazane konto wpłaciło jedynie kilka osób, a co za tym idzie niemożliwe było pokrycie opłat za odśnieżanie czy energię elektryczną.

Po naszej interwencji na forum internetowym mieszkańców osiedla Leśnego głos zabrał deweloper. - W związku z Państwa licznymi zapytaniami i wątpliwościami dotyczącymi kwestii utrzymania dróg na terenie osiedla Leśnego, przedstawiciele spółek Ulises oraz Family House są gotowi do podjęcia rozmów w przedmiotowej sprawie z przedstawicielami mieszkańców osiedla Leśnego. W sprawę aktywnie zaangażował się również Sołtys Czapur, Pan Waldemar Waligórski. Za optymalne uważamy zorganizowanie spotkania trójstronnego, w którym udział wezmą przedstawiciele mieszkańców, gminy Mosina i dewelopera. Spotkanie może się odbyć w świetlicy w Czapurach. Prosimy o wyznaczenie daty spotkania w pierwszym tygodniu lutego - czytamy w poście umieszczonym na forum.

Z relacji naszych czytelników wynika, że drogi na osiedlu zostały w czwartek posypane solą. A to nie koniec. Sołtys Czapur napisał już pismo do gminy z prośbą o przejęcie osiedlowych ulic. W najbliższych dniach planowane jest zbieranie podpisów pod dokumentem.

Kto Twoim zdaniem ma rację w sporze na osiedlu w Czapurach?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro