Reklama

Bałtyk: będą kawiarnie, klub muzyczny, fitness i kino

fot. Garvest
fot. Garvest

Biurowiec Bałtyk powstający przy rondzie Kaponiera ma już kilka pięter, a prace wciąż posuwają się do przodu. Garvest, który wraz z Grupą Vox jest inwestorem chwali się, że około połowa przestrzeni w biurowcu już jest wynajęta. A co się tu znajdzie?

Bałtyk sukcesywnie "rośnie" - osiągnął 1/3 planowanej wysokości. Zyskuje kolejne piętra, a zgodnie z grudniowymi zapowiedziami jeszcze w styczniu zacznie się montaż pierwszych elementów szklanej elewacji budynku. Elementy prefabrykowanej włóknobetonowej elewacji będą natomiast pojawiać się na obiekcie od lutego. Konieczne są jednak do tego odpowiednie warunki pogodowe.

Garvest, który wraz z Grupą Vox jest inwestorem obiektu przyznaje, że bardzo dobrze przebiega proces komercjalizowania powierzchni w biurowcu. Już wiadomo, że jedno piętro zostanie zajęte przez firmę doradczą KPMG. Nieco mniej przestrzeni wynajęły firmy Oxylion (dostawca usług telekomunikacyjnych) oraz Grontmij (konsulting inżynierski). - Prowadzimy właśnie rozmowy z kilkoma dużymi bankami, które chciałyby umieścić tu swoje placówki i biura. Ale nie zdradzę na razie jakie to banki - zdradza Michał Włodarczyk, partner Garvestu.

Ale w biurowcu coś dla siebie znajdą też wszyscy poznaniacy. Dwie pierwsze kondygnacje będą tętnić życiem - znajdą się tu restauracje i kawiarnie. Dwukondygnacyjny lokal otworzy w Bałtyku "Bagels & Friends". Twórcy tej marki są odpowiedzialni także za knajpkę typu take away, która powstanie po stronie przystanku autobusowego. Będzie tu można kupić przekąskę i napój na wynos. Na parterze ma też zostać otwarta kawiarnia znanej sieci.

Drugie i trzecie piętro zostaną zamienione w królestwo dla sportowców. Otwarty tu zostanie kolejny klub fitness sieci Fabryka Formy. Powierzchnia do ćwiczeń ma wynosić ponad 2000 metrów kwadratowych. Zajęcia planowane są także na dworze - na placu przy Concordia Design.

To wciąż nie koniec. W Bałtyku ma się mieścić duże biuro podróży w nieco nietypowej formie. Klienci mają być przyjmowani w "kawiarnianych warunkach". Na najwyższym piętrze biurowca otwarty ma zostać natomiast klub muzyczny z muzyką na żywo i gastronomią. - To też dobrze znana w Poznaniu marka, która gwarantuje rozrywkę na poziomie - zapewnia Włodarczyk.

Inwestorzy chcieliby w holu budynku utworzyć kino, ale nie wiadomo czy się to uda. - To pierwszy taki koncept w Polsce i napotykamy trudności. Nie umiem dziś powiedzieć czy uda nam się je pokonać - zaznacza. Kino, plenerowe, ma natomiast na pewno funkcjonować na skwerze przed budynkiem. Ekran będzie zawieszony na budynku Concordia Design, a widzowie będą siedzieć na drewnianych schodach.

Plac przed budynkiem będzie ogólnodostępny - pojawią się tam m.in. kawiarniane stoliki. Inwestorzy liczą, że poznaniacy będą tu chętnie przychodzić na spotkania ze znajomymi czy biznesowymi partnerami, ale też po to, by np. spokojnie popracować przy komputerze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
43.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro