Reklama

Poznań stanie się stolicą polskiej innowacyjności?

Poznańskie stowarzyszenia apelują do mieszkańców, by podpisywali petycję w sprawie utworzenia w Poznaniu inkubatora technologicznego, w którym można rozwijać własne pomysły biznesowe. Rząd planuje utworzenie takiego inkubatora, a potencjalni kandydaci to Kraków, Wrocław i Poznań.

W tym miesiącu rząd zapowiedział uruchomienie nowego programu - "StartInPoland", którego jednym z elementów ma być utworzenie inkubatora technologicznego. To miejsce, w którym można rozwijać pomysły biznesowe i nowoczesne firmy. Z wstępnych informacji wynika, że rozważane są trzy lokalizacje dla inkubatora - Kraków, Wrocław i Poznań.

Poznańskie stowarzyszenia już teraz walczą o to, by w naszym mieście utworzono inkubator. - To co nas wyróżnia na tle kraju, to aktywna społeczność ludzi skupionych wokół tematów technologicznych. Organizowane są wydarzenia, które coraz częściej przyciągają uwagę zagranicznych instytucji i organizacji zainteresowanych wspieraniem przedsiębiorców - mówi Edgar Drozdowski ze stowarzyszenia Prawo do Miasta.

Wśród argumentów przemawiających za kandydaturą Poznania stowarzyszenia wymieniają m.in. poznańską przedsiębiorczość, liczną grupę studentów, lokalizację w połowie drogi między Warszawą i Berlinem, a także zagłębie nowoczesnych firm, w tym z branży IT. W tej sprawie działają nie tylko stowarzyszenia, ale też miejscy urzędnicy. Już skontaktowali się z Ministerstwem Rozwoju, a w lutym ma dojść do spotkania.

- Kontaktowaliśmy się już z posłami reprezentującymi Poznań w Sejmie. Pierwsze rozmowy są obiecujące -
mówi Paweł Głogowski, prezes Stowarzyszenia Ulepsz Poznań. - Wszyscy zadeklarowali wsparcie kandydatury Poznania. Chcemy żeby była to akcja ponadpartyjna. Zgadzamy się, że to inwestycja, która może przynieść miastu sporo korzyści. A łącząc siły we wspólnym działaniu możemy zrobić znacznie więcej - dodaje.

Petycję można podpisać TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
65.40 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro