Reklama

Budowa estakady katowickiej: zamontowano pierwsze stalowe belki

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Na budowie pierwszego wiaduktu estakady katowickiej w ciągu ulicy Krzywoustego prace idą pełną parą. Mimo ujemnych temperatur postępy widać gołym okiem. W środę na żelbetowych słupach zaczęto montować pierwsze stalowe belki.

Pierwsza nitka estakady katowickiej w najbliższych tygodniach zacznie przypominać wiadukt. Już w ubiegłym roku przygotowano żelbetowe podpory pod konstrukcję, a w środę zaczęto na nich montować stalowe belki. - To początek nadawania docelowego kształtu estakadzie - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- W pierwszym rzucie będzie ich położonych 50. Całość zostanie zakończona około kwietnia i wtedy będziemy mieć 290 takich elementów. Każdy z nich waży około 3,5 tony i ma około 18 metrów długości - dodaje.

Prezes PIM zapewnia, że na budowie estakady prace idą zgodnie z harmonogramem. - Wykonawca wykazuje się dużym zaangażowaniem, bo temperatura nie sprzyja, a prace się odbywają - kończy.

Pierwszym wiaduktem w ramach estakady katowickiej mamy pojechać najpóźniej na koniec sierpnia tego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro