Reklama
Reklama

Solidarność namawia rząd do wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę

fot. tes/freeimages.com

Polski handel czekają w tym roku rewolucyjne zmiany. W toku jest już sprawa podatku obrotowego, a wkrótce rząd może zająć się wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę.

Orędownikiem wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę jest Solidarność, która już dwa lata temu zebrała 120 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem zmian w prawie. Projekt został jednak odrzucony przez sejm poprzedniej kadencji, a sprawa wraca w nowym roku. Ostatnioprzewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara wręczył Beacie Szydło kalendarz na 2016 rok prezentujący rodzinę w parku z dopiskiem"Niedziela dobrem publicznym - chrońmy ją ustawowo!".

Pod postulatami podpisuje się Komisja Krajowa NSZZ Solidarność - Chcę podkreślić, że wolnej niedzieli nie odpuścimy. Oczywiście w tym momencie są rzeczy ważniejsze dla państwa, którymi rząd musi się zająć, ale przyjdzie też czas na rozmowy w tej kwestii - mówi na łamach portalu PulsHR Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, w tej chwili nie są prowadzone żadne działania w tej sprawie, ale nie jest wykluczone rozpoczęcie prac nad odpowiednim projektem.

Kwestia handlu w niedzielę jest regulowana między innymi wNiemczech, Francji, Belgii, Austrii i Włoszech, a od ubiegłego roku również na Węgrzech.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro