Reklama
Reklama

Nowy rząd chce ocieplenia stosunków z Rosją: chce rozmawiać o "problematyce upamiętnień"

fot. Yaroslav Ushakov/freeimages.com
fot. Yaroslav Ushakov/freeimages.com

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a Rosją nigdy nie należały do łatwych. Szansą na nowe otwarcie mają być konsultacje, które odbędą się w piątek na szczeblu wiceministrów spraw zagranicznych.

O planowanych konsultacjach poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Stronę polską w spotkaniu będzie reprezentował podsekretarz stanu Marek Ziółkowski, a stronę rosyjską pierwszy wiceminister Władimir Titow -Podczas rozmów omówione zostaną kwestie bilateralne m.in.: relacje polityczne; problematyka upamiętnień; współpraca gospodarcza, transgraniczna i regionalna oraz funkcjonowanie instytucji dialogu polsko-rosyjskiego. Wiceszefowie dyplomacji Polski i Rosji omówią także wybrane zagadnienia dotyczące problematyki międzynarodowej, w tym: relacje UE-Rosja i NATO-Rosja, realizację porozumień mińskich oraz sytuację bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie - wyjaśnia Artur Dmochowski, rzecznik MSZ. Na wniosek Polski w rozmowach ma pojawić się też kwestia katastrofy smoleńskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do zapowiedzianych konsultacji odniosła się strona rosyjska - Z Warszawy nadeszły sygnały, że nowe kierownictwo Polski, które doszło do władzy w rezultacie wyborów parlamentarnych z 25 października 2015 roku, chciałoby wnieść do stosunków rosyjsko-polskich pewne świeże idee. Jeśli tak jest rzeczywiście, to naturalnie jesteśmy gotowi do wysłuchania tych idei - powiedział Władimir Titow, cytowany przez agencję TASS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro