Reklama
Reklama

Na szczycie Uniwersytetu Ekonomicznego powstanie taras widokowy i restauracja?

fot. Zdjęcie z tarasu widokowego Collegium Altum UE zrobione w 2000 roku. - fot. Mateusz Chojnacki

Jest szansa, że będzie można znów spojrzeć na Poznań ze szczytu Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. UE czeka na odpowiedź z Warszawy.

Taras widokowy na szczycie szczytu Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego istniał do 2004 roku. Do tego czasu poznaniacy i turyści mieli możliwość podziwiać Poznań z góry. Być może niedługo znów będzie taka możliwość

Już w 2014 roku prośbą o przywrócenie tarasu wystąpił do rektora UEP prezes poznańskiego oddziału SARP - Piotr Kostka. - Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu zwraca się z prośbą do Pana Rektora o przywrócenie funkcji tarasu widokowego w budynku Collegium Altum UEP, który został zaprojektowany na ostatniej kondygnacji przez autorów projektu tego budynku arch. Witolda Milewskiego, Zygmunta Skupniewicza i nieżyjącego już Lecha Sternala, członków naszego stowarzyszenia - wyjaśniał Kostka w oficjalnym liście do rektora.

Uniwersytet Ekonomiczny nie jest pomysłowi przeciwny. Jednak już dokładnie rok temu rzeczniczka UE informowała nas, że działalności tarasu widokowego nie sfinansuje na pewno Uniwersytet Ekonomiczny ze względu na brak funduszy. My jesteśmy otwarci na pomysł tarasu widokowego, ale jako uczelnia nie mamy możliwości finansowania inwestycji turystycznych - mówiła wówczas Iwona Cieślik, rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego.

Z informacji, do jakich dotarł "Głos Wielkopolski" wynika, że wszystko jest już przygotowane. Władze Uniwersytetu Ekonomicznego czekają jedynie na decyzje, odnośnie wynajmu, jakie mają zapaść w ministerstwie w Warszawie. Wszystkie konieczne pisma wysłaliśmy na początku grudnia. Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy informację, że pomysł wynajęcia piętra pozytywnie zaopiniowało Ministerstwo Skarbu Państwa. Teraz czekamy jeszcze na decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - mówiła w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Iwona Cieślik, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego.

Na 18 piętrze Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego oprócz tarasu widokowego ma się pojawić również restauracja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
30.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro