Reklama
Reklama

Szpital dziecięcy: wciąż nie wiadomo kiedy ruszy budowa

Tutaj ma powstać obiekt
Tutaj ma powstać obiekt

W lipcu ubiegłego roku władze miasta i województwa wspólnie zapowiadały, że we wrześniu 2015 roku rozpocznie się proces budowy szpitala dziecięcego w naszym mieście. Mamy drugą połowę stycznia, a inwestycja wciąż nie ma decyzji środowiskowej. To natomiast uniemożliwia podjęcie kolejnych kroków.

W lipcu ubiegłego roku na działce przy ulicy Lutyckiej pojawiły się władze miasta i województwa. - Chcieliśmy dzisiaj zadeklarować, że za 4 lata w tym miejscu będziemy mieli szpital dziecięcy - mówił 17 lipca Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. To właśnie tutaj ma powstać wyczekiwany od lat nowoczesny szpital dziecięcy. Latem deklarowano, że proces budowy obiektu zacznie się we wrześniu 2015 roku. I rzeczywiście - zaczęto wtedy przygotowywanie całej dokumentacji. Do dziś jednak nie ogłoszono choćby konkursu na projekt budynku, a miało to nastąpić już w ubiegłym roku.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Wciąż nie wiadomo kiedy budowa miałaby się rozpocząć. Najpierw konieczne jest uzyskanie decyzji środowiskowej. - To krok wstępny, ale obligatoryjny - mówi Piotr Szczepanowski, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Do wydziału dokumentacja niezbędna do uzyskania decyzji trafiła jakiś czas temu. - Ale była uzupełniana. Jeśli nie pojawią się żadne problemy, realne jest wydanie decyzji środowiskowej w połowie lutego. To postępowanie administracyjne, które trwa określoną liczbę dni - dodaje.

Dopiero uzyskanie decyzji środowiskowej pozwoli na podejmowanie kolejnych kroków - np. uzyskanie decyzji lokalizacyjnej czy wystąpienie o pozwolenie na budowę. Niezbędne decyzje pozwolą też na ogłoszenie konkursu na projekt szpitala. Wskazanie jednoznacznie kiedy pierwsza łopata zostanie wbita na placu budowy jest dziś niemożliwe. Bardzo prawdopodobne, że nastąpi to dopiero w 2017 roku.

Nowa placówka będzie kosztować około trzystu milionów złotych. Ma pomieścić 400 łóżek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro