Reklama
Reklama

Poznań wśród najpopularniejszych polskich miast na Instagramie

fot. www.instagram.com/miastopoznan_
fot. www.instagram.com/miastopoznan_

Poznań znalazł się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych polskich miast w serwisie Instagram. Stolicę Wielkopolski wyprzedziła Warszawa i Kraków.

Instagram to społecznościowy serwis fotograficzny, który umożliwia dzielenie się zdjęciami wykonywanymi przede wszystkim za pomocą telefonów komórkowych. Większość zdjęć jest oznaczona miejscem wykonania, a to postanowili wykorzystać twórcy serwisu, którzy przygotowali listę najpopularniejszych miast wśród użytkowników serwisu - Wyniki dały listę dwudziestu najpopularniejszych polskich miast na Instagramie. Poznań uplasował się na trzecim miejscu w tym rankingu. Zdjęcia stolicy Wielkopolski pojawiły się na Instagramie 1 033 220 razy, hasztag #poznan użyto 570 936 razy, a #poznań 462 284 razy. Lepsze są tylko Kraków (drugie miejsce) z wynikiem 1 785 362 oznaczeń i Warszawa (pierwsze miejsce) z wynikiem 3 606 314 oznaczeń. Za Poznaniem znalazły się natomiast takie miasta jak Wrocław (czwarte miejsce i 1 018 359 oznaczeń), Gdańsk (piąte miejsce), Toruń (dziesiąte miejsce) i Zakopane (trzynaste miejsce) - informuje Urząd Miasta. W serwisie Instagram istnieje też oficjalny profil miasta, który obserwuje ponad 10000 osób. Zdjęcia umieszczone na miejskim Instagramie można znaleźć w tym miejscu.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro