Reklama
Reklama

Policyjni blokersi walczą z przestępczością nieletnich

fot. policja

W miniony piątek wielkopolscy uczniowie rozpoczęli ferie zimowe. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwają między innymi policjanci ze specjalnej grupy "Blokersi". Już pierwszy dzień patroli przyniósł pierwsze interwencje.

Blokersi to grupa policjantów z Oddziału Prewencji poznańskiej policji -Głównym zadaniem funkcjonariuszy jest reakcja na wszelkie przejawy demoralizacji i przestępczości nieletnich, ale również podejmowanie czynności profilaktycznych i opiekuńczych w stosunku do dzieci i młodzieży znajdujących się poza miejscem zamieszkania w porze nocnej - informuje Przemysław Kusik z policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 30 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zwiększoną ilość pracy policjanci mają zwłaszcza w okresie ferii czy wakacji. Również miniony piątek był pracowity dla "blokersów" -Jak słusznie założyli policjanci, część młodzieży postanowiła hucznie świętować rozpoczęcie zimowego wypoczynku. Niestety nie wszyscy robili to zgodnie z prawem. Policyjni Blokersi zatrzymali między innymi mężczyznę, który posiadał przy sobie susz pochodzenia roślinnego. Poza tym ujawnili zaginioną osobę małoletnią, która następnie pod opieką policjantów trafiła do miejsca zamieszkania. Przeprowadzili również kilkanaście interwencji podczas których przywrócili bezpieczeństwo i porządek publiczny na ulicach Poznania - wyjaśnia Kusik i zapowiada, że działania prewencyjne w stosunku do małoletnich będą kontynuowane przez cały okres ferii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro