Reklama
Reklama

Osiedlowi radni chcą oświetlenia na nadwarciańskim bulwarze

Oświetlenie pojawiło się przy Parku w Starym Korycie Warty | fot. RO Stare Miasto
Oświetlenie pojawiło się przy Parku w Starym Korycie Warty | fot. RO Stare Miasto

Osiedlowi radni ze Starego Miasta walczą o bezpieczeństwo mieszkańców. Chcą, by przy nadwarciańskim bulwarze między mostami Chrobrego i Królowej Jadwigi pojawiło się energooszczędne oświetlenie. Miałoby dawać światło nie tylko na Wartostradzie, ale też na nadwarciańskich terenach.

Choć mamy zimę, radni osiedlowi ze Starego Miasta już teraz myślą nad bezpieczeństwem poznaniaków podczas wiosennych i letnich pobytów nad Wartą. - Mamy nadzieję, że w tym roku Poznań lepiej poradzi sobie m.in. z zapewnieniem bezpieczeństwa, hałasami, awanturami, segregacją śmieci i porządkowaniem przestrzeni, na której wypoczywamy. W sezonie letnim i jesiennym w 2015 roku mieszkańcy i radni osiedla podejmowali dziesiątki interwencji sygnalizując istniejącą złą sytuację i postulując konieczne zmiany - mówi Krzysztof Sroczyński, przewodniczący komisji rewaloryzacji terenów nadwarciańskich RO Stare Miasto.

Osiedlowi radni jako priorytet swoich aktualnych działań wymieniają budowę oświetlenia na całym nadwarciańskim bulwarze - między mostami Chrobrego i Królowej Jadwigi. W ubiegłorocznym głosowaniu na projekty do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego projekt zakładający powstanie LED-owego oświetlenia uzyskał poparcie mieszkańców. Lampy mają stanąć na odcinku między mostami Chrobrego i św. Rocha. Będzie to kosztować blisko 0,5 mln złotych. Obecnie lampy już są montowane przy Wartostradzie w rejonie powstającego Parku w Starym Korycie Warty. - Chcemy jednak przygotować projekt montażu oświetlenia na całym odcinku, a więc aż do mostu Królowej Jadwigi - zaznacza Sroczyński.

Energooszczędne lampy mają oświetlać asfaltową Wartostradę, ale też trawiastą terasę nad rzeką. - Gdy już projekt będzie gotowy, inwestycję będzie można etapować. Chcielibyśmy, aby włączyło się w to również miasto. Z budżetu obywatelskiego zrobiony zostanie odcinek między mostami Chrobrego i św. Rocha, pytanie więc kiedy uda się zrobić pozostały fragment - dodaje.

Dodatkowo osiedlowi radni postulują montaż monitoringu miejskiego na nadwarciańskich terenach.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro