Reklama
Reklama

ZKZL oferuje bezdomnym schronienie i herbatę

fot. ibon san martin / freeimages.com
fot. ibon san martin / freeimages.com

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od poniedziałku, ze względu na mrozy, zaprasza bezdomnych pod swój dach. Oferuje potrzebującym ciepłą herbatę. - Osoby, które zapraszamy na ul. Matejki oczekiwałyby od nas dachu nad głową zamiast herbaty. Niestety, aż tylu mieszkań nie mamy - wyjaśnia rzeczniczka instytucji.

Mrozy to najtrudniejszy okres dla poznańskich bezdomnych. W tym tygodniu ponownie temperatury będą niskie. - Ostrzeżenie o silnym mrozie wystawiamy, gdy temperatura ma spaść do -15 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach takich temperatur nie prognozujemy, ale nocami termometry w Poznaniu będą wskazywać nawet -8 stopni Celsjusza. W ciągu dnia będzie nieco cieplej, ale termometry też nie będą pokazywać więcej niż 0 stopni - mówi Przemysław Szrama, dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu.

Z pomocą dla potrzebujących występuje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. - W związku z zapowiadanym przez synoptyków powrotem niskich temperatur, udostępnimy zadaszony dziedziniec naszej siedziby szukającym schronienia osobom bezdomnym - wyjaśnia Magdalena Gościńska, rzeczniczka ZKZL. - Od dziś i w każdy kolejny poniedziałek w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz od wtorku do piątku od godz. 8.00 do 15.30 będzie można przy ul. Matejki 57 ogrzać się i wypić ciepłą herbatę. Ta propozycja aktualna będzie co najmniej do końca lutego, chyba że znacznie się ociepli. Jeśli niskie temperatury będą się utrzymywać, drzwi ZKZL będą otwarte dla osób bezdomnych jeszcze dłużej - dodaje.

ZKZL wie, że takie działanie nie zlikwiduje problemu bezdomności w Poznaniu. - Osoby, które zapraszamy na ul. Matejki oczekiwałyby od nas dachu nad głową zamiast herbaty. Niestety, aż tylu mieszkań nie mamy. Mamy natomiast ciepłe schronienie i kubek gorącego napoju - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro