Reklama

Franowo: rozebrali pasaż handlowy. Już budują nowy

W tle widać słupy stanowiące część konstrukcji nowego obiektu
W tle widać słupy stanowiące część konstrukcji nowego obiektu

Na poznańskim Franowie zakończyła się rozbiórka pasażu handlowego, który funkcjonował tu od lat i był jednym z pierwszych w Poznaniu. Zagłębie sklepów wielkopowierzchniowych "nie zniosłoby" jednak takiej straty - już rozpoczęto budowę nowego obiektu w miejscu starego.

Do końca czerwca ubiegłego roku na poznańskim Franowie otwarty był pasaż handlowy z marketem Carrefour znajdujący się w sąsiedztwie OBI i Decathlonu. Wszystkie obiekty zlokalizowane są na terenie należącym do IKEA.

W połowie ubiegłego roku udało nam się ustalić, że zamknięcie obiektu oznacza w tym przypadku jego rozbiórkę. W kilka dni po zamknięciu budynku, zdemontowano z niego wszystkie szyldy. Prawdziwa rozbiórka ruszyła jednak we wrześniu. Wówczas obiekt ogrodzono, a na teren budowy wjechał ciężki sprzęt.

Dziś działka, na której znajdował się pasaż, jest już pusta, choć nie do końca. Teren wyrównano i już... zaczęto na nim stawiać konstrukcję nowego obiektu. W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się w IKEA Centres Poland, że planowane jest tu otwarcie nowej galerii handlowej, ale mniejszej. Ma mieć około 7000 metrów kwadratowych powierzchni, a znajdzie się tutaj m.in. sklep spożywczy poznańskiej sieci. Obiekt ma być gotowy pod koniec roku.

Rozebrany budynek powstał ponad 20 lat temu i był jednym z dwóch pierwszych centrów handlowych w Polsce wybudowanych przez IKEA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro