Reklama

BOR zajmie się wizytą Lecha Kaczyńskiego w Katyniu

Prezydent Lech Kaczyński fot. wikipedia commons
Prezydent Lech Kaczyński fot. wikipedia commons

Wraca temat katastrofy smoleńskiej. W Biurze Ochrony Rządu powstał specjalny zespół, który zajmie się oceną prawidłowości przygotowania i przeprowadzenia wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego na obchodach w Katyniu w dniu 10 kwietnia 2010 roku.

Zespół został powołany przez szefostwo BOR w uzgodnieniu z Jarosławem Zielińskim, wiceszefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Zgodnie z zarządzeniem Szefa Biura Ochrony Rządu, Zespół zgromadzi materiały dotyczące przygotowania, organizacji, zabezpieczenia i realizacji wizyty Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego i innych osób w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. W toku prac zostaną przeanalizowane podjęte zadania ochronne. Zespół zidentyfikuje również obszary i działania mogące mieć wpływ na zabezpieczenie wizyty - czytamy w komunikacie.

Pracami będzie kierować zastępca szefa BOR, Jacek Lipski. Wnioski końcowe mają być przedstawione do końca maja tego roku.

Szef MSWiA, Mariusz Błaszczak, podkreślał w swoich wypowiedziach, że powołanie komisji było niezbędne. Przygotowanie wizyty Lecha Kaczyńskiego określił jako "skandaliczne".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro