Reklama

Marek Sternalski: w XXI wieku akceptacja in vitro i związków partnerskich jest czymś naturalnym

fot. Adam Ciereszko / PAP
fot. Adam Ciereszko / PAP

Szef poznańskich radnych Platformy Obywatelskiej umieścił na blogu sternalski.epoznan.pl wpis dotyczący kierunku, w którym powinna zmieniać się Platforma. Radny zwraca uwagę na takie kwestie jak in vitro, związki partnerskie, a także rozdział kościoła od państwa.

O in vitro finansowanym z budżetu miasta pisaliśmy kilka dni temu. Przypominamy, że wśród radnych pojawił się pomysł finansowania zabiegów in vitro z kasy miasta. Pomysł popierają radni Platformy Obywatelskiej oraz Zjednoczonej Lewicy, a nie nie mówi prezydent Jacek Jaśkowiak. Poznański program in vitro mógłby działać od przyszłego roku. Szef radnych PO skomentował jednak szerzej kwestie sporów ideologicznych w polskiej polityce - Platforma Obywatelska musi szybko rozstrzygnąć spory ideologiczne, które klinczują naszą partię od lat. Dzisiaj czas te dyskusje skończyć. W XXI wieku akceptacja In vitro i związków partnerskich jest czymś naturalnym dla partii centroprawicowych w Europie - napisał Marek Sternalski na swoim blogu http://sternalski.epoznan.pl. Radny opowiada się też za "przyjaznym rozdziałem kościołów od państwa" -Wśród europejskich konserwatystów i liberałów kontrowersji nie wzbudza także przyjazny rozdział kościołów od Państwa. W nowoczesnym kraju organizacje religijne podobnie jak organizacje pozarządowe powinny być ważnym partnerem państwa i samorządu w realizacji programów społecznych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro