Reklama
Reklama

Wojciech Tulibacki: Jestem przekonany, że to będzie bardzo dobry rok dla komunikacji w naszym mieście

fot. Leinad/wikipedia
fot. Leinad/wikipedia

O perspektywach komunikacji miejskiej z szefem poznańskiego MPK rozmawiał dziennikarz portalu Transport Publiczny. Rozpoczynający się rok to przede wszystkim inwestycje w tabor, ale realizowane będą też kolejne remonty.

W ostatnich miesiącach wielokrotnie na naszych łamach pisaliśmy o przetargach na dostawę nowych autobusów i tramwajów. MPK podpisało już umowę na dzierżawę dwudziestu autobusów przegubowych Solaris, dostawę dwudziestu tramwajów Moderus Beta, a w toku jest przetarg na dostawę dziesięciu nowych tramwajów dwukierunkowych -W tym roku nasza flota wzbogaci się o nowe, bogato wyposażone tramwaje i autobusy, średnia wieku naszych pojazdów znacząco się odmłodzi, a podróże z MPK zyskają na komforcie i atrakcyjności - wyjaśnia w rozmowie z portalem Transport Publiczny Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Pasażerów nie ucieszy natomiast informacja o kolejnych remontach sieci tramwajowej. W tej chwili MPK nie ujawnia jeszcze, gdzie i kiedy prace będą prowadzone. Zgodnie z zapowiedziami w nadchodzącym roku powinien się natomiast zakończyć remont Ronda Kaponiera -Jak skończą się miejskie remonty zyskamy też na punktualności. Bardzo mnie cieszy, że nasze miasto mocno stawia na rozwój komunikacji zbiorowej, która jest oddechem dla miasta. Cieszę się że komunikacja w Poznaniu leży w obszarze żywych dyskusji, a nasza współpraca z innymi miejskimi jednostkami tak dobrze się układa. To również stanowi dobrą prognozę dla rozwoju komunikacji -podsumowuje Tulibacki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro