Reklama
Reklama

Oszuści wyłudzają pieniądze od wielkopolskich przedsiębiorców

Nieznane osoby oferują wielkopolskim przedsiębiorcom pośrednictwo w pozyskaniu dofinansowania z pieniędzy unijnych. Urząd Marszałkowski ostrzega - "ich działania są całkowicie fikcyjne".

W ostatnich dniach do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dotarły informacje o oszustach, którzy oferując pomoc w pozyskaniu dofinansowania z pieniędzy unijnych wyłudzają pieniądze od wielkopolskich przedsiębiorców.

Co pewien czas pojawiają się sygnały, że z przedsiębiorcami kontaktują się różne osoby, oferując im odpłatne przekazanie materiałów, formularzy i innych dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Ostatnio oszuści podejmują się pośredniczenia w pozyskiwaniu dotacji. Wszelkie ich działania są jednak całkowicie fikcyjne - informuje Anna Parzyńska - Paschke, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Urzędnicy apelują aby wszelkie niepokojące sygnały zgłaszać organom ścigania. Ponadto przypominają, że osoby, które maja jakiekolwiek wątpliwości w kwestii Funduszy Unijnych mogą się kontaktować z konsultantami Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu lub pracownikami lokalnych PIFE. Należy zaznaczyć, że wszelkie informacje przez nich udzielane są oczywiście bezpłatne.

Osoby zainteresowane - wszystkie informacje mogą znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro