Reklama
Reklama

Wielkopolska: rozpoczynają się ferie zimowe

fot. POSiR
fot. POSiR

Tysiące uczniów z 5 województw ostatni raz przed feriami są w piątek w szkole. Przez najbliższe dwa tygodnie będą odpoczywać od nauki. W tym roku uczniowie z Wielkopolski mają zimowe ferie jako pierwsi.

W zeszłym roku byli ostatni, w tym są pierwsi. Wielkopolscy uczniowie w piątek po lekcjach będą mogli powiedzieć, że mają zimowe ferie. Wraz z nimi do 31 stycznia odpoczywać od szkoły będą uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

W mieście znaleźć można sporo pomysłów na to, jak wypełnić dziecku czas podczas zimowej przerwy w lekcjach. Ferie na sportowo proponuje POSiR. Młodzież i dzieci będą mogły brać udział w zajęciach sportowych na terenie hali Arena. Specjalną ofertę przygotowano na miejskich basenach. Na Chwiałce 45 minut kąpieli od poniedziałku do piątku w godzinach 9.15 - 15.15 będzie kosztować jedynie 2 złote (cena dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia). 2 złote zapłacą także osoby do 18. roku życia za 45 minut pływania w basenie na os. Piastowskim. Tutaj promocja obowiązuje jednak od poniedziałku do piątku przez cały dzień.

Promocje obowiązywać będą w ferie także na miejskich lodowiskach. Na Chwiałce od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 za tercję (45 minut) jazdy na łyżwach osoby do 18. roku życia zapłacą 3 złote, a dorośli 5 złotych (trzeba wcześniej sprawdzić grafik dostępności na stronie internetowej). Godzina jazdy na lodowisku Malta w godzinach 8.00 - 15.30 od poniedziałku do piątku będzie kosztować 3 złote (osoby do 18. roku życia).

Kolejna przerwa w zajęciach dopiero w marcu - w związku z Wielkanocą.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro