Reklama

Poznań: przy śmietnikach coraz więcej choinek, będą sezonowe punkty zbiórki

fot. archiwum
fot. archiwum

Przy poznańskich śmietnikach widać coraz więcej choinek. Poznaniacy masowo pozbywają się symbolu świąt. Podobnie jak w latach ubiegłych drzewka można będzie oddać w ramach akcji "Poznańskie choinki wracają do środowiska" w sezonowych punktach zbiórki.

Nawet 6 milionów żywych drzewek kupują każdego roku przed Bożym Narodzeniem Polacy. Po świętach przeważnie trafiają na śmietnik. W ostatnich dniach widać ich szczególnie dużo - m.in. przy śmietnikach dużych poznańskich osiedli. Drzewko wyrzucone na śmietnik trafi na wysypisko. Nie wiadomo jednak kiedy - firmy wywożące śmieci mogą bowiem traktować choinki inaczej niż zwykłe śmieci, a co za tym idzie mogą je odbierać rzadziej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Spółdzielnia Osiedle Młodych z Rataj ułatwia mieszkańcom życie i publikuje informacje o dacie odbioru m.in. choinek z osiedlowych śmietników (TUTAJ). Alternatywą dla wyrzucenia drzewka na śmietnik jest przekazanie go do jednego z punktów Zbierania Odpadów Komunalnych. W Poznaniu i okolicy Gratowiska mieszczą się przy ul. 28 Czerwca 1956 roku 284 i ul. Wrzesińskiej 12 w Poznaniu oraz na składowisku odpadów przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie. Bezpłatna zbiórka choinek będzie trwać do końca lutego.

Dodatkowo Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu organizuje na terenie miasta akcję "Poznańskie choinki wracają do środowiska". - W dniach 16 i 30 stycznia (sobota), choinki można oddać w sezonowych Punktach zbiórki: na Placu Wielkopolskim w godz. 09.00-11.00 i na Placu Bernardyńskim w godz. 11.30-13.30 - informuje GOAP. - Po rozdrobnieniu, wszystkie zebrane choinki zostaną przeznaczone jako materiał strukturalny do produkcji nawozu organicznego Agro-Felek, który każdy mieszkaniec może kupić na Gratowisku - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro