Reklama
Reklama

Spore zmiany w organizacji ruchu na poznańskich ulicach

Objazd w rejonie ulicy Gdyńskiej | fot. PIM

W nocy z piątku na sobotę w dwóch miejscach na terenie Poznania zmieni się organizacja ruchu. Pierwsze z nich to rejon skrzyżowania Gdyńskiej i Bałtyckiej. Druga lokalizacja to ulica Żegrze/Chartowo.

Już w nocy z piątku na sobotę kierowcy poruszający się ulicą Gdyńską będą musieli korzystać z objazdów. - Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Gdyńskiej od skrzyżowania z ul. Bałtycką do skrzyżowania z ul. Chemiczną. Objazd wyłączonego odcinka w obie strony prowadzić będzie ul. Chemiczną. Wykonawca został zobowiązany do zapewnienia dojazdu i dojścia do posesji położonych w rejonie prowadzonych prac - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa organizacja ruchu będzie tu obowiązywać do końca maja. TUTAJ sprawdzisz jak przez to zmieni się rozkład jazdy autobusów w tym rejonie.

Również w nocy z piątku na sobotę wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Żegrze/Chartowo pod wiaduktem w ciągu ulicy Krzywoustego (TUTAJ animacja). Powstawać zacznie nowy wiadukt nad ulicą Chartowo. - W dniach 15/16.01 do 29.01.2016 r. zamknięta będzie południowa jezdnia (w kierunku ul. abp. A. Baraniaka) na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Wiatracznej. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie po jezdni północnej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

29 stycznia nastąpi zmiana. - W dniach 29.01 do 18.03.2016 r. zamknięta będzie północna jezdnia (w kierunku ronda Żegrze) na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Bobrzańskiej. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie po jezdni południowej - dodają. Wyłączone z ruchu będą łącznice wjazdowe na ul. Krzywoustego w kierunku centrum od strony ulic Wiatracznej i Żegrze.

- W czasie robót nie będzie możliwości przejazdu na wprost i w lewo ul. Wiatraczną na skrzyżowaniu Wiatraczna/Chartowo, a także ulicą Bobrzańską na skrzyżowaniu Bobrzańska/Żegrze. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Chartowo do skrzyżowania z ul. Piaśnicką i Kurlandzką oraz ul. Żegrze do ronda Żegrze. Pozostałe objazdy odbywać się będą ulicami Wiatraczną, Inflancką, Piłsudskiego - kończą.

Tramwaje mają tędy kursować bez zmian. TUTAJ sprawdzisz jak zmieni się rozkład jazdy autobusów poruszających się w tym rejonie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro