Reklama
Reklama

Policjanci przeszli szkolenie z jazdy w trudnym terenie

fot. policja
fot. policja

Wielkopolscy policjanci szkoli się w ostatnich dniach z jazdy w trudnym terenie. Szkolenie odbywało się na specjalnym torze w powiecie śremskim.

W 2015 roku wielkopolska policja wzbogaciła się o nowe pojazdy terenowe, a żeby w pełni wykorzystać ich możliwości na początku stycznia zorganizowano szkolenie z jazdy terenowej -Od 12 do 14 stycznia na terenie pow. śremskiego funkcjonariusze z całego woj. wielkopolskiego doskonalili technikę jazdy w trudnym terenie otrzymanymi pojazdami. Do swojej dyspozycji mieli samochody terenowe i 2 quady. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut. Dodatkowym atutem tego szkolenia, poza doskonale przygotowanymi modułami szkoleniowymi, był padający śnieg i grząskie podłoże. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek - relacjonuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro