Reklama

Trasa PST: wandal malował po ścianie, ekspresowa reakcja policji

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Zdarza się, że poznaniacy narzekają na funkcjonowanie policji czy straży miejskiej w naszym mieście. Są jednak również przykłady pozytywne ich działalności, o czym informuje nasz czytelnik. Sam zgłosił policji obecność wandala malującego sprayem ścianę przy trasie PST. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu w 3 minuty.

O błyskawicznej interwencji policjantów poinformował nas czytelnik. - Często narzekamy na działania policji, jednak dziś jestem pod wrażeniem działania tej służby - przyznaje. - We wtorek około 17:20 na przystanku PST "Aleje Solidarności" zauważyłem wandala, który sprayem malował po ścianach. Zawiadomiłem policję pod nr 997 o tym fakcie i po dosłownie 3 minutach od zgłoszenia na przystanek wbiegło dwóch funkcjonariuszy. Skuli pana w kajdanki - dodaje.

Czytelnik przyznaje, że zdziwił go widok mężczyzny bez skrupułów malującego sprayem po ścianie, gdy tuż obok niego przechodziło mnóstwo osób. - Jakby był pewien, że nikt nie zareaguje. Ta sytuacja pokazuje, że warto takie i podobne sprawy niezwłocznie zgłaszać na policję - kończy.

Na naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy o wandalach zatrzymywanych w Poznaniu - często wpadają w ręce policjantów i strażników miejskich dzięki miejskiemu monitoringowi. Nie są bowiem świadomi, że ich zachowanie obserwuje kamera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro