Reklama
Reklama

IMGW ostrzega - będzie ślisko! Drogi i chodniki mogą zamienić się w lodowisko

fot. archiwum

IMGW w specjalnym komunikacie ostrzega przed oblodzeniem. Temperatura w Wielkopolsce spadnie do -2 stopni Celsjusza, przy gruncie. Co może spowodować, że na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko.

Zjawisko może występować na terenie województwa wielkopolskiego - szczególnie w subregionie konińskim od dziś od godziny 16:00 do środy do godziny 9:00. Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 C do -1 C, przy gruncie do -2 C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90% - czytamy w komunikacie IMGW.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Apelujemy o rozsądek na drogach. Przy takich warunkach nawet zimowe opony nie zapewniają dostatecznego bezpieczeństwa. Pomóc może jedynie wyjątkowe skupienie i ostrożność oraz znacznie niższa prędkość. Ale przy takiej pogodzie, nie tylko na drogach jest ślisko. Również piesi powinni uważać. Nie wszyscy administratorzy i właściciele budynków sumiennie dbają o chodniki. Za to mogą zostać ukarani przez straż miejską mandatami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro