Reklama
Reklama

Stary dworzec PKP: gdzie kasy, a gdzie toalety?

Tak ma wyglądać wnętrze starego dworca PKP po przebudowie | fot. PiG Architekci
Tak ma wyglądać wnętrze starego dworca PKP po przebudowie | fot. PiG Architekci

W najbliższą sobotę wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu dotyczącym przyszłości starego dworca kolejowego w Poznaniu. Dyskusja dotyczyć będzie rozwiązań, jakie mają być zastosowane w dawnym Poznaniu Głównym - m.in. lokalizacji kas, toalet, a także komunikacji między starym i nowym budynkiem dworca.

We wrześniu miasto i PKP przedstawiły dwa warianty zagospodarowania starego Poznania Głównego oraz placu Dworcowego. W październiku mieszkańcy zdecydowali, jak ma wyglądać elewacja starego dworca - odtworzona zostanie historyczna fasada budynku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w starym Poznaniu Głównym przywrócone mają zostać funkcje pasażerskie. Powierzchnia dedykowana obsłudze podróżnych ma zwiększyć się dwukrotnie w stosunku do byłego dworca. Poza funkcją dworcową w obiektach mają się mieścić hotel oraz biura.

W sobotę w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych odbędzie się dyskusja na temat rozwiązań zaproponowanych w projekcie przebudowy starego dworca. Spotkanie organizują Urząd Miasta, stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania, a także Akademickie Koło Gospodarki Przestrzennej. - Sprawdzimy na żywo w terenie między innymi gdzie mają być kasy, gdzie poczekalnia, a gdzie toalety; jak będzie wyglądać komunikacja między starym dworcem, nowym a peronami oraz gdzie będzie wejście na kładkę - zapowiadają pomysłodawcy spotkania.

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy robocze, które zajmą się zbieraniem spostrzeżeń i uwag na temat rozwiązań. - Wszystko po to, by stary dworzec był jak najbardziej przyjazny pasażerom - nasze uwagi mają być wskazówkami dla inwestorów przebudowy: PKP oraz firmy Trigranit. To będzie prawdziwa burza mózgów - dodają.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o 12.00 w sali nr 322 WSUS przy ulicy Głogowskiej 26. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą - uczestnicy w trakcie spotkania przeniosą się do budynku starego dworca PKP. Organizatorzy zaznaczają, że pod uwagę brane będą jedynie uwagi merytoryczne. - Wszelkie próby wtrącania do dyskusji jakichkolwiek wątków politycznych będą od razu ukracane.

Zaproszeni na spotkanie zostali m.in. senatorowie, posłowi, miejscy radni oraz urzędnicy i przedstawiciele PKP czy Trigranitu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro