Reklama
Reklama

Ogromne korki na Hlonda i Bałtyckiej: przez zmiany w organizacji ruchu

Korek na Hlonda | fot. Remigiusz Koziński
Korek na Hlonda | fot. Remigiusz Koziński

W nocy z poniedziałku na wtorek, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zmieniono organizację ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Hlonda, Chemicznej i Bałtyckiej. Ulica Chemiczna została otwarta dla ruchu, zmieniono też program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z Bałtycką i wszyscy stoją w ogromnym korku.

Przez zmiany wprowadzone w nocy w rejonie ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej, od rana na skrzyżowaniu ulic Hlonda, Bałtyckiej i Chemicznej tworzą się ogromne korki. Przypominamy, że kierowcy mogą tu ponownie korzystać z ulicy Chemicznej. Nie jest to jednak jedyna zmiana. Równocześnie zmodyfikowano program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Bałtycką. - Możliwy jest skręt w ul. Chemiczną z obu kierunków ul. Bałtyckiej oraz przejazd na wprost z ul. Hlonda. Także wyjazd z ul. Chemicznej możliwy jest we wszystkich kierunkach, w tym nową jezdnią w prawo na most Lecha - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


I choć wydawałoby się, że otwarcie ulicy Chemicznej powinno poprawić sytuację w tym rejonie, od rana kierowcy stoją tu w ogromnych korkach. Korkuje się ulica Hlonda (w kierunku Bałtyckiej), a także Gdyńska, Główna i Smolna. Fatalnie jest także na Gnieźnieńskiej (w kierunku Hlonda).

Niestety nie mamy dobrych informacji. To dopiero początek zmian w tym rejonie. W nocy z piątku na sobotę wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Gdyńskiej od Bałtyckiej do Chemicznej. - Objazd wyłączonego odcinka w obie strony prowadzić będzie ul. Chemiczną. Wykonawca został zobowiązany do zapewnienia dojazdu i dojścia do posesji położonych w rejonie prowadzonych prac - zaznaczają PIM. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro