Reklama
Reklama

Żegrze/Chartowo: zaczną budować wiadukt w ciągu Krzywoustego, będą utrudnienia

Prace przy budowie pierwszego wiaduktu estakady katowickiej posuwają się do przodu. W kolejną fazę wejdą teraz roboty przy wiadukcie nad ulicą Żegrze/Chartowo. Ten także zacznie powstawać. Z utrudnieniami muszą się jednak liczyć kierowcy. Potrwają co najmniej do połowy marca.

Kilka tygodni temu zakończyły się prace związane z rozbiórką starego wiaduktu w ciągu ulicy Krzywoustego nad ulicą Żegrze/Chartowo. W trakcie rozbiórki kierowcy poruszający się pod konstrukcją musieli się liczyć z utrudnieniami - w dwóch kierunkach poruszali się tylko po jednej jezdni ulicy. Gdy prace się zakończyły, organizacja ruchu wróciła tu do "normy".

Teraz ponownie kierowców czekają utrudnienia. Wykonawca prac przechodzi bowiem do kolejnego etapu inwestycji. Powstawać zacznie nowy wiadukt nad ulicą Chartowo. Pierwsze zmiany zajdą w nocy z 15 na 16 stycznia (z piątku na sobotę). - W dniach 15/16.01 do 29.01.2016 r. zamknięta będzie południowa jezdnia (w kierunku ul. abp. A. Baraniaka) na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Wiatracznej. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie po jezdni północnej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

29 stycznia nastąpi zmiana. - W dniach 29.01 do 18.03.2016 r. zamknięta będzie północna jezdnia (w kierunku ronda Żegrze) na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Bobrzańskiej. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie po jezdni południowej - dodają. Wyłączone z ruchu będą łącznice wjazdowe na ul. Krzywoustego w kierunku centrum od strony ulic Wiatracznej i Żegrze.

- W czasie robót nie będzie możliwości przejazdu na wprost i w lewo ul. Wiatraczną na skrzyżowaniu Wiatraczna/Chartowo, a także ulicą Bobrzańską na skrzyżowaniu Bobrzańska/Żegrze. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Chartowo do skrzyżowania z ul. Piaśnicką i Kurlandzką oraz ul. Żegrze do ronda Żegrze. Pozostałe objazdy odbywać się będą ulicami Wiatraczną, Inflancką, Piłsudskiego - kończą.

Prace nie mają mieć wpływu na ruch tramwajowy, który zostanie tu utrzymany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro