Reklama
Reklama

Żegrze/Chartowo: zaczną budować wiadukt w ciągu Krzywoustego, będą utrudnienia

Prace przy budowie pierwszego wiaduktu estakady katowickiej posuwają się do przodu. W kolejną fazę wejdą teraz roboty przy wiadukcie nad ulicą Żegrze/Chartowo. Ten także zacznie powstawać. Z utrudnieniami muszą się jednak liczyć kierowcy. Potrwają co najmniej do połowy marca.

Kilka tygodni temu zakończyły się prace związane z rozbiórką starego wiaduktu w ciągu ulicy Krzywoustego nad ulicą Żegrze/Chartowo. W trakcie rozbiórki kierowcy poruszający się pod konstrukcją musieli się liczyć z utrudnieniami - w dwóch kierunkach poruszali się tylko po jednej jezdni ulicy. Gdy prace się zakończyły, organizacja ruchu wróciła tu do "normy".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Teraz ponownie kierowców czekają utrudnienia. Wykonawca prac przechodzi bowiem do kolejnego etapu inwestycji. Powstawać zacznie nowy wiadukt nad ulicą Chartowo. Pierwsze zmiany zajdą w nocy z 15 na 16 stycznia (z piątku na sobotę). - W dniach 15/16.01 do 29.01.2016 r. zamknięta będzie południowa jezdnia (w kierunku ul. abp. A. Baraniaka) na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Wiatracznej. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie po jezdni północnej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

29 stycznia nastąpi zmiana. - W dniach 29.01 do 18.03.2016 r. zamknięta będzie północna jezdnia (w kierunku ronda Żegrze) na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Bobrzańskiej. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie po jezdni południowej - dodają. Wyłączone z ruchu będą łącznice wjazdowe na ul. Krzywoustego w kierunku centrum od strony ulic Wiatracznej i Żegrze.

- W czasie robót nie będzie możliwości przejazdu na wprost i w lewo ul. Wiatraczną na skrzyżowaniu Wiatraczna/Chartowo, a także ulicą Bobrzańską na skrzyżowaniu Bobrzańska/Żegrze. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Chartowo do skrzyżowania z ul. Piaśnicką i Kurlandzką oraz ul. Żegrze do ronda Żegrze. Pozostałe objazdy odbywać się będą ulicami Wiatraczną, Inflancką, Piłsudskiego - kończą.

Prace nie mają mieć wpływu na ruch tramwajowy, który zostanie tu utrzymany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro