Reklama
Reklama

Kaponiera bez sygnalizacji świetlnej: od rana korki, autobusy miały godzinne opóźnienia

fot. PIM / archiwum
fot. PIM / archiwum

Na rondzie Kaponiera od godzin porannych nie działa sygnalizacja świetlna. To nie Zarząd Dróg Miejskich za nią odpowiada, a Poznańskie Inwestycje Miejskie - jest to bowiem plac budowy. Wiadomo jedynie, że doszło do awarii, która powoduje duże korki w okolicy. Stoją w nich m.in. autobusy MPK.

Od wczesnych godzin porannych kierowcy próbujący pokonać ulice w rejonie ronda Kaponiera stoją w sporych korkach. Wszystko przez niedziałającą sygnalizację świetlną. Najgorzej jest na ulicy Bukowskiej, którą kierowcy z zachodu miasta dojeżdżają do centrum. Szczególnie około 8.00 i 9.00 dojazd do ronda tą trasą zajmował nawet kilkadziesiąt minut więcej niż zwykle.

Obecnie poranny szczyt komunikacyjny jest już za nami, ale sytuacja na rondzie nie uległa poprawie - światła wciąż tu nie działają. - Zarząd Dróg Miejski nie zajmuje się w tej chwili sygnalizacją na rondzie Kaponiera - dowiadujemy się w Centrum Operacyjnym Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ZDM. - Jest to plac budowy, a co za tym idzie to Poznańskie Inwestycje Miejskie są odpowiedzialne za światła w tym miejscu. Już rano przekazałem im informację o problemach ze światłami - dodaje.

W Poznańskich Inwestycjach Miejskich dowiedzieliśmy się natomiast, że sprawa jest obecnie wyjaśniana. - Wiemy, że doszło do awarii zasilania i trwa ustalanie, gdzie do niej doszło i kto jest za nią odpowiedzialny - informuje PIM.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w tym miejscu. Zakorkowane są m.in. ulice Bukowska, Zeylanda i Mickiewicza. Autobusy MPK kursujące po ulicy Bukowskiej rano notowały nawet godzinne opóźnienie. - W tej chwili opóźnienie na tej trasie wynosi maksymalnie około 15 minut - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. Sytuacji na drogach nie poprawia utrzymująca się w Poznaniu gęsta mgła.

Czy uważasz, że drogówka powinna rozładowywać korki przy wyłączeniach sygnalizacji?

 • 0%
 • 0%
 • 0%
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 11.01.2016 r., godz. 12.42
  Aktualizacja
  poniedziałek, 11.01.2016 r., godz. 12.42
  Sygnalizacja świetlna na Kaponierze zaczęła działać, choć awarii nie udało się jeszcze w całości usunąć. Prace mają potrwać maksymalnie do końca dnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro