Reklama
Reklama

Rusza proces oskarżonego o wystawienie owczarka niemieckiego za okno. Pies spadł z 4. piętra

We wtorek w poznańskim Sądzie Rejonowym rozpocznie się proces Łukasza S., któremu zarzuca się znęcanie się nad psem poprzez wystawienie go na parapet zewnętrzny mieszkania na 4. piętrze bloku na os. Chrobrego. Owczarek niemiecki spadł z parapetu na ziemię i nie przeżył upadku.

O sprawie pisaliśmy w marcu ubiegłego roku. Właśnie wtedy doszło do tragicznego zdarzenia. - Na os. Chrobrego 11A, z czwartego piętra został wyrzucony przez okno pies, wilczur. Pies nie przeżył upadku - pisała do nas czytelniczka. Policja wyjaśniała, że trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za ten czyn, bowiem w mieszkaniu miało się znajdować kilka osób.

Po kilku dniach na jaw zaczęły wychodzić okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pies przebywał w mieszkaniu studenckim od kilku tygodni - miał bowiem nowego właściciela. Świadkowie opisywali, że ktoś z mieszkańców tego mieszkania wystawił owczarka niemieckiego za okno - zostawił czworonoga na stromym parapecie mieszkania na 4. piętrze. Pies utrzymywał się na śliskiej powierzchni kilkanaście minut. W tym czasie kilku mieszkańców bloku zauważyło co się dzieje - próbowali dostać się do mieszkania studenckiego, ale nikt im nie otwierał. Po kilkunastu minutach pies ześlizgnął się z parapetu i spadł na ziemię. Upadku nie przeżył.

We wtorek rozpocznie się proces w tej sprawie. - Łukasza S. oskarża się o znęcenia się nad psem rasy owczarek niemiecki poprzez wystawienie go na parapet zewnętrzny mieszkania znajdującego się w bloku zlokalizowanego w Poznaniu na Os. Chrobrego, w wyniku którego to zachowania pies poniósł śmierć - wyjaśnia adwokat Mateusz Łątkowski, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego (Fundacja Mondo Cane).

Za znęcanie się na zwierzęciem grozi kara grzywny, ograniczenie wolności lub do 2 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro