Reklama
Reklama

Lech Wałęsa wzywa do debaty na temat swojej rzekomej współpracy z SB

fot. wikipedia

Lech Wałęsa zaapelował do szefa gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej o organizację debaty na temat swojej rzekomej współpracy z SB. W debacie mieliby wziąć udział autorzy, którzy pisali o sprawie TW Bolka.

Lech Wałęsa napisał list w sprawie debaty do dyrektora gdańskiego oddziału IPN -Mając na uwadze prawdę historyczną, powołując się na właściwą rolę IPN, a jednocześnie trwającym nieustannie stalkingiem - tak w tradycyjnych środkach przekazu medialnego, jak i w przestrzeni internetowej - proponuję publiczny finał sprawy tzw. Bolka z moim udziałem - czytamy w liście. Debata miałaby charakter otwarty, udział w niej wzięłoby około 10 - 15 autorów, a Lech Wałęsa mógłby odnosić się słów każdego z rozmówców. Wśród potencjalnych uczestników debaty Lech Wałęsa wymienia jedynie reżysera Grzegorza Brauna.

Lech Wałęsa otrzymał z Instytutu Pamięci Narodowej status osoby pokrzywdzonej, a w 2011 roku IPN poinformował, że na początku lat osiemdziesiątych Służba Bezpieczeństwa fabrykowała dokumenty na temat współpracy z przywódcą Solidarności. Miały one skompromitować Lecha Wałęsę przed Komitetem Noblowskim. Gdański IPN na razie nie odniósł się do listu byłego prezydenta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro