Reklama

Unia Europejska przeprowadzi kontrolę praworządności w Polsce?

fot. Hermann Rohrmeier/freeimages.com

O planach Komisji Europejskiej informuje Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Zdaniem niemieckich dziennikarzy Komisja Europejska może podjąć decyzję o przeprowadzeniu kontroli praworządności. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w rozpoczynającym się tygodniu.

Sprawą nieprawidłowości w Polsce zajmuje się szef Komisji EuropejskiejJean-Claude Juncker, który w minionym tygodniu konsultował się w tej sprawie z innymi komisarzami. Z ustaleń niemieckich dziennikarzy wynika, że wszyscy komisarze godzą się na wdrożeniu kontroli praworządności, a ewentualna kontrola dotyczyć będzie zmian w Trybunale Konstytucyjnym.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Mechanizm kontroli praworządności wprowadzono w 2014 roku, ale do tej pory nie był on używany przez Komisję Europejską. Decyzja w tej sprawie może zapaść w najbliższą środę na posiedzeniu komisarzy. Jeśli przeprowadzona kontrola dowiedzie łamania praw podstawowych to Polska może nawet stracić prawo głosu w Unii Europejskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro