Reklama

W Poznaniu powstanie ulica imienia generała Błasika?

gen. Błasik w 2009 roku fot. PAP/Bogdan Borowiak

Po raz kolejny pojawiła się propozycja nadania jednej z poznańskich ulic imienia generała Andrzeja Błasika. Radni komisji kultury zgodzili się, aby Geopoz rozpoczął prace nad tą koncepcją.

Gazeta Wyborcza informuje, że z inicjatywą wystąpiły trzy stowarzyszenia: Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Wojskowego "Krzesiny", Stowarzyszenie Byłych Pilotów 62(3). Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i Aeroklub Poznański im. W. Modlibowskiej. Organizacje chcą, aby część ulicy Silniki (os. Głuszyna) została przemianowana na aleję gen. Andrzeja Błasika.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Ponieważ radni zaakceptowali propozycję, Geopoz musi zająć się tematem. Najpierw zostaną przeprowadzone konsultacje z radą osiedla. Następnie inicjatywa trafi do komisji kultury, a ostateczna decyzja zapadnie na sesji ray miasta.

To nie pierwsza próba upamiętnienia generała Błasika w stolicy Wielkopolski. Klub "Gazety Polskiej" chciał w ten sposób nazwać jedną z ulic na Woli. Wtedy pomysłowi sprzeciwiła się rada osiedla.

Andrzej Błasik zginął w katastrofie smoleńskiej. W latach 2007-10 był dowódcą polskich sił powietrznych. Pośmiertnie został awansowany do stopnia generała.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro