City Trail: Marcin Fehlau wygrał po raz trzeci. Prawie 1000 biegaczy nad Rusałką

Mróz odpuścił, ale biegacze startujący w dzisiejszym biegu CITY TRAIL w Poznaniu mieli okazję do sprawdzenia się w zimowych warunkach - na trasie czekał śnieg, a gdzieniegdzie także lód. Zwycięzcą został Marcin Fehlau, który z trzema wygranymi i jednym drugim miejscem jest zdecydowanym liderem cyklu. W klasyfikacji kobiet najszybszą okazała się Małgorzata Nowak. Nie startowała trzykrotna zwyciężczyni - Angelika Stefańska.

W styczniowe przedpołudnie nad Jeziorem Rusałka pojawiło się 987 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłącznym elementem CITY TRAIL wystartowało 221 młodych sportowców.

Czas najlepszego zawodnika - Marcina Fehlaua to 15:54. Biorąc pod uwagę trudne warunki na trasie - to bardzo dobry wynik. - Rzeczywiście było ciężko, ale z mojej perspektywy nie przez lód, bo biegłem w kolcach, dzięki czemu się nie ślizgałem, ale przez leżący w niektórych miejscach grząski śnieg, przez który nogi się zapadały. Tam kolce nie pomagały. Dzisiaj po raz pierwszy w tej edycji nie było wiatru, jak to było dotychczas i to również miało niemałe znaczenie. Ciekawostką jest, że ostatni kilometr, który wydawał się najbardziej oblodzony, najprawdopodobniej był najszybszym w moim wykonaniu od początku sezonu - relacjonował po biegu Marcin Fehlau.

Drugi na mecie był Marcin Kęsy - 16:00, a trzeci - Piotr Tomczyk - 16:02.

W rywalizacji kobiet po raz pierwszy zwyciężyła Małgorzata Nowak, z wynikiem 19:58. Zawodniczka z Pleszewa ma na koncie także dwa trzecie miejsca. Drugie miejsce zajęła Karolina Chabros (20:16), a trzecia była Justyna Olejniczak (20:27).