Reklama
Reklama

Poznań: 190 tys. zł - kary za handel dopalaczami w 2015 roku

fot. Policja, archiwum
fot. Policja, archiwum

W 2015 roku kontrolerzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu pojawili się w 13 sklepach, w których istniało podejrzenie handlu dopalaczami. Łącznie przeprowadzono 33 kontrole a PPIS w Poznaniu nałożył kary łącznie na kwotę 190 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku kontrolerzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu przeprowadzili 33 kontrole w 13 sklepach, gdzie istniało podejrzenie nielegalnego handlu dopalaczami. Podczas 17 kontroli zabezpieczono 8 tysięcy sztuk opakowań o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Próbki tych produktów skierowano do laboratorium celem ustalenia składu chemicznego na obecność substancji psychoaktywnych.

Na podmioty wprowadzające dopalacze PPIS w Poznaniu nałożył kary na kwotę 190 tysięcy złotych oraz wydał zakazy prowadzenia działalności w tych lokalach - informuje Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy PSSE. Wśród nazw oferowanych produktów znajdowały się różnego rodzaju talizmany i amulety, imitacje środków czystości, pochłaniacze wilgoci, odświeżacze powietrza - dodaje.

Wszystkie kontrole odbywały się w asyście policji. Również pracownicy Sanepidu przy współpracy z policją w ubiegłym roku organizowali spotkania dla poznańskiej młodzieży, które miały na celu ostrzegać przed wpływem dopalaczy.

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która weszła w życie 1lipca 2015 r. wprowadziła 114 nowych substancji, których obrót zagrożony jest karą bezwzględnego więzienia. Osobom wprowadzającym do obrotu "dopalacze" grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 jak również wysokie kary finansowe nawet do 1 miliona złotych - przypomina Staszewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro