Reklama
Reklama

Aukcje dla WOŚP: można wylicytować m.in. fotoradar straży miejskiej

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Przed nami 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrę można wspierać nie tylko wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy nie zabraknie też wielu ciekawych licytacji. Można stać się właścicielem między innymi fotoradaru.

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę. Od samego rana na ulicach kwestować będą wolontariusze. Główne atrakcje w Poznaniu odbywać się będą tradycyjnie przy CK Zamek. O szczegółach informowaliśmy tutaj.

Jak co roku nie zabraknie też wyjątkowych licytacji rzecz WOŚP. Będzie można kupić między innymi fotoradar straży miejskiej. W tym roku przeznaczmy na aukcję fotoradar AD 9T wraz z obudową. Urządzenie to wyprodukowano w Czechach i było postrachem piratów drogowych w latach 2004 - 2011 - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. W ten sposób kończymy pomiary prędkości na ulicach Poznania. Żegnamy się z podniesionym czołem. Przez wszystkie lata strażnicy fotoradary wzorowo wykorzystywali do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Teraz fotoradar, który został już wycofany z eksploatacji, ostatni raz niech pomoże chorym dzieciom i osobom w podeszłym wieku - dodaje. Przedmiot można znaleźć tutaj.

Poznańscy strażnicy miejscy na licytację przekażą też pamiątki z Euro 2012 - będą to między innymi tablice informacyjne wskazujące drogi dojścia do stadionu czy do przystanków komunikacji miejskiej. Będzie można wylicytować też obrazy wykonane techniką wypalania drewna podarowane i wykonane przez Aleksandrę Markowską, strażniczkę referatu Stare Miasto.

Do akcji jak co roku włączy się też policja przekazując na aukcję serce zdobione bursztynami. Co roku to serce osiąga największą kwotę na licytacjach w poznańskim Zamku, więc liczymy, że nawet jeśli ta licytacja pójdzie od złotówki osiągniemy tą wielką cenę - mówi mł. asp. Grzegorz Żurek z poznańskiej policji.

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak na aukcję przekazał replikę miecza wikingów z X-XI wieku. Będzie też można wylicytować obraz poznańskiego artysty Stanisława Rokowskiego, zdjęcie z reprezentacji Polski w piłce nożnej wraz z podpisami zawodników, szlafrok Dariusza Michalczewskiego, w którym wystąpił podczas walki z prezydentem Poznania oraz specjalny kręgiel z podobizną Jerzego Owsiaka i wiele innych ciekawych przedmiotów. Licytacje można znaleźć portalu aukcyjnym (TUTAJ).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro