Reklama

Strażnicy Miejscy odwiedzają uczniów przed feriami

Już szesnastego stycznia wielkopolscy uczniowie rozpoczną zimowe ferie. Do ferii zimowych szykują się strażnicy miejscy, których celem jest zadbanie o bezpieczeństwo uczniów przebywających poza szkołami.

Od dłuższego czasu strażnicy miejscy organizują spotkania z uczniami pod hasłem "Bezpieczne Ferie", a po świątecznej przerwie strażnicy pojawili się wZespole Szkół nr 108 przy Specjalistycznym ZOZ nad Matką i Dzieckiem -Strażnicy uświadomili dzieciom, iż pozornie beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywają się w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Wspólnie przypomniano zasady wzywania pomocy i numery telefonów alarmowych, tak istotnych w ratowaniu życia, zdrowia ludzi. Najmłodszych pouczono o bezwzględnym zakazie kontaktu z obcą osobą i poinstruowano, jak mają zachować się w danej sytuacji, zaś starszym przypomniano o zachowaniu ostrożności podczas korzystania z internetu - informują strażnicy miejscy. Podobne spotkania będą kontynuowane również w kolejnych dniach.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro