Reklama
Reklama

Neonaziści będą bronić kobiet przed uchodźcami. Kolejne przypadki molestowania

Jedna z helsińskich ulic. fot. Wikipedia Commons

Nie tylko w Niemczech podczas nocy sylwestrowej doszło do napaści na tle seksualnym. Podobne wydarzenia miały miejsce m.in. w Finlandii. Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć miejscowi neonaziści.

Rmf24.pl informuje, że specjalne grupy patrolują ulice co najmniej pięciu fińskich miast. Jest to efekt odnotowania przypadków molestowania seksualnego podczas sylwestrowej imprezy w Helsinkach. Doszło do nich m.in. na dworcu kolejowym, gdzie przebywa ok. 1000 starających się o azyl uchodźców.
Grupa "Żołnierze Odyna" nawiązuje w swej ideologii do staroskandynawskich bogów. Sami określają swoją liczebność na ok. 500 osób. Ulice patrolują w czarnych, skórzanych kurtkach i wojskowych butach. Chcą przeciwstawić się "muzułmańskim wpływom".
Fiński minister spraw wewnętrznych potwierdził, że powstały takie patrole. Podkreślił także, że obywatele powinni zostawić kwestie bezpieczeństwa policjantom.
Służby porządkowe poinformowały, że po sylwestrowej imprezie odnotowano 120 skarg po napaściach na kobiety. Zidentyfikowano do tej pory 16 podejrzanych, w większości pochodzenia północnoafrykańskiego.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro