Reklama
Reklama

Fatalne warunki na drogach: pługi w akcji

fot. Marcin
fot. Marcin

Po porannych intensywnych opadach śniegu w Poznaniu, warunki na drogach są bardzo złe. Wiele dróg pod Poznaniem nie jest odśnieżonych. To nie koniec opadów na dziś.

Na poznańskich ulicach panują bardzo trudne warunki. Po porannych intensywnych opadach śniegu wiele dróg nie zostało jeszcze odśnieżonych. Na trasy wyjechało 28 pługoposypywarek, 21 pługów samochodowych, 2 pługopiaskarki oraz 14 zestawów samochodowych lub ciągnikowych (pług + piaskarka). Ulic do odśnieżenia jest jednak mnóstwo, są grupowane w cztery sieci i w zależności od ich "ważności" są kolejno oczyszczane ze śniegu.

Czytelnicy skarżą się, że dziś ponownie na drogach nie widać sprzętu odpowiedzialnego za zimowe utrzymanie dróg. - Jadąc dziś od zachodniej granicy miasta do jego centrum nie mijałem żadnego pługu, który usuwałby - już teraz - pośniegowe błoto z ulic. Czy cały budżet przeznaczony na zimowe utrzymanie dróg został spożytkowany na bezsensowne śluzy i kontrapasy rowerowe? Zimę mamy od tygodnia. Strach pomyśleć jak wyglądałyby poznańskie drogi, gdyby trwała 3 miesiące. Rozumiem też, że Strefa Płatnego Parkowania nie działa i nie należy uiszczać opłat za pozostawienie w niej samochodu. Trudno przez te zwały zmarzniętego śniegu rozeznać się czy miejsce, w którym pozostawia się pojazd jest miejscem płatnym - przyznaje Tomasz.

Po porannych ujemnych temperaturach obecnie termometry w Poznaniu wskazują 0 stopni Celsjusza. Śnieg powoli będzie się topić, co dodatkowo wpłynie na pogorszenie warunków jazdy. W godzinach popołudniowych w naszym mieście mają wystąpić kolejne opady śniegu i deszczu. Temperatura może spaść poniżej 0 stopni, a to oznacza śliskie jezdnie i chodniki.

Choć po Poznaniu jeździ się ciężko, kierowcy informują, że znacznie gorzej jest na drogach pod miastem i w całym województwie. TUTAJ piszemy o tragicznym wypadku pod Mosiną na drodze wojewódzkiej nr 431 (Mosina - Stęszew). Droga była oblodzona i pokryta śniegiem. Podobnie jest na krajowej "jedenastce", która miejscami także jest biała.

Apelujemy raz jeszcze o ostrożność na drogach i chodnikach. O 18.20 w WTK rozmowa z ekspertem na temat bezpiecznego poruszania się po ulicach autem w taką pogodę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro