Reklama
Reklama

Poznań: ma być ślisko, wybierz komunikację miejską

fot. archiwum
fot. archiwum

Z każdą chwilą pogarszają się warunki na poznańskich ulicach. Obecnie pada śnieg, który w ciągu najbliższych godzin będzie się zamieniać w deszcz, a następnie marznący deszcz. Oznacza to duże prawdopodobieństwo wystąpienia gołoledzi.

Od rana w Poznaniu występują opady mokrego śniegu. Temperatura jeszcze utrzymuje się poniżej 0 stopni Celsjusza, ale w najbliższych godzinach przekroczy 0. Oznacza to powolne topienie się śniegu, który w ostatnich dniach pojawił się w naszym mieście.

To zła informacja dla kierowców, ale są też kolejne - równie złe. Jeszcze w piątek w Poznaniu ma padać marznący deszcz. W godzinach popołudniowych temperatura zacznie spadać, a woda na jezdniach i chodnikach zacznie zamarzać.

Już teraz apelujemy, by w miarę możliwości rezygnować w piątek z wyjeżdżania samochodem na ulice. Wybierajmy komunikację miejską - warunki atmosferyczne będą bardzo złe. - W przypadku tramwajów opady marznącego deszczu nie są dla nas obecnie przeszkodą - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Najgorzej jest, gdy taka mżawka pojawia się w nocy, gdy nie jeżdżą tramwaje. Obecnie tramwaje są już na trasach i nie ma ryzyka, że coś nam przymarznie - dodaje.

Oczywiście nieco wolniej mogą jeździć autobusy. - Jeśli rzeczywiście pojawi się gołoledź, autobusy zwolnią, ale zwolnią wszyscy - kończy.

Przypominamy, że IMGW ostrzega przed marznącym deszczem, który może pojawiać się na terenie naszego województwa między 7.00 rano i 19.00 w piątek.

Tak było 2 lata temu:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro