Reklama
Reklama

Poznań: wytną ponad 500 chorych lub uszkodzonych drzew z pasów drogowych

fot. ZDM
fot. ZDM

Z poznańskich pasów drogowych do końca lutego zniknie ponad 500 drzew. Najwięcej na Jeżycach. Taką decyzję podjęto po przeprowadzeniu przeglądu drzew. Wiele z nich zostało uszkodzonych w trakcie letnich nawałnic.

Przez najbliższe dwa miesiące w Poznaniu prowadzona będzie wycinka chorych i uszkodzonych drzew znajdujących się w pasach drogowych na terenie miasta. - Drzewa obumarłe i zamierające oraz te, które zaczęły zagrażać bezpieczeństwu użytkowników dróg po burzach, np. zostały rozłamane lub przechylone zakwalifikowano do wycinki - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Stwierdzono to w ramach specjalistycznego przeglądu drzew, który trwał od czerwca ubiegłego roku. - Szczegółowy przegląd drzewostanu wykonany został przez specjalistów z dziedziny dendrologii i chirurgii drzew. Następnie Wydział Terenów Zieleni ZDM dokonał weryfikacji drzew typowanych do usunięcia i przesłał do Wydziału Ochrony Środowiska UMP wykaz, z prośbą o wydanie decyzji na ich usunięcie. Wydanie decyzji poprzedzone zostało komisyjną oceną wszystkich wytypowanych do wycinki drzew - dodaje.

Łącznie wyciętych zostanie 515 drzew. Najwięcej na Jeżycach - aż 163. Następny w kolejności jest Grunwald, z którego zniknie 120 drzew. Na Starym Mieście zaplanowano wycinkę 119 drzew, na Nowym Mieście 90, a na Wildzie 23. O wycince poinformowano Rady Osiedli.

Prace mają potrwać do końca lutego. Wycinka drzew nie oznacza, że z Poznania zniknie ponad 0,5 roślin. W ich miejscu pojawią się nowe nasadzenia - rekompensacyjne, zgodnie z decyzją Wydziału Ochrony Środowiska UMP. Nasadzenia mają się zakończyć do listopada 2016 roku.

Znikną m.in. te drzewa:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
24.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro