Reklama
Reklama

Zamkną fragment ulicy Gdyńskiej: będzie objazd!

fot. Miejski Inżynier Ruchu
fot. Miejski Inżynier Ruchu

W przyszłym tygodniu kierowcy muszą się przygotować na duże zmiany w organizacji ruchu na ulicy Gdyńskiej. Z ruchu wyłączony zostanie fragment ulicy pomiędzy Bałtycką i Chemiczną. Kierowcy będą musieli jeździć objazdami. I to aż do końca maja.

Przebudowa ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej cały czas trwa, a co jakiś czas wykonawca prac informuje o zmianach w organizacji ruchu na trasach. Kolejna nastąpi w przyszłym tygodniu i niestety znacznie wpłynie na poruszanie się w tym rejonie Poznania.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, pierwsza zmiana, najpierw na lepsze, zajdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek. - Dla ruchu oddana zostanie ul. Chemiczna - informują PIM. W nocy z piątku na sobotę (15/16 stycznia) stanie się coś gorszego. - Z ruchu zostanie wyłączony odcinek ulicy Gdyńskiej od skrzyżowania z Bałtycką do skrzyżowania z Chemiczną - dodają.

Niestety taka zmiana sprawi, że kierowcy poruszający się w tym rejonie będą musieli pokonywać dodatkowe metry jadąc objazdem, który zostanie poprowadzony ulicą Chemiczną. Wykonawca ustawi znaki drogowe przy ulicach w rejonie prowadzonych prac tak, by kierowcy wystarczająco wcześnie zorientowali się, że ulica Gdyńska została częściowo zamknięta.

Jak precyzuje Zarząd Dróg Miejskich, wraz z otwarciem ulicy Chemicznej, zmieni się program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Bałtycką. - Możliwy będzie skręt w ul. Chemiczną z obu kierunków ul. Bałtyckiej oraz przejazd na wprost z ul. Hlonda. Także wyjazd z ul. Chemicznej możliwy będzie we wszystkich kierunkach, w tym nową jezdnią w prawo na most Lecha - wyjaśnia ZDM.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać aż do końca maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro