Reklama
Reklama

Krzysztof Rutkowski otrzymał zakaz wypowiadania się na temat sprawy Ewy Tylman

fot. Jacek
fot. Jacek

Krzysztof Rutkowski po raz kolejny gościł w Poznaniu w miniony wtorek. Właściciel biura detektywistycznego został wezwany do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a tam dowiedział się o nałożeniu zakazu wypowiadania się na temat sprawy Ewy Tylman.

Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada. Ostatni raz była widziana przez miejski monitoring w okolicy ulicy Mostowej, a towarzyszył jej kolega Adam Z., który wcześniej bawił się z nią w klubach w okolicy Starego Miasta. Po zaginięciu mężczyzna zeznawał, że był pijany i nie pamięta nic z feralnej nocy. Ostatecznie śledztwo doprowadziło jednak do zatrzymania mężczyzny i postawienia mu zarzutów zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Prokuratura jest przekonana, że Adam Z. doprowadził do tego, że kobieta znalazła się w wodzie, ale nadal nie wiadomo jak do tego doszło i jaki mógłby być jego motyw. W sprawę od samego początku zaangażowane było biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego oraz sam Rutkowski.

Krzysztof Rutkowski wielokrotnie zwoływał konferencje prasowe, na których ujawniał swoje wersje wydarzeń, przedstawiał nagrania z monitoringów, do których dotarł, a także organizował własne poszukiwania nad Wartą. W grudniu jeden ze współpracowników Krzysztofa Rutkowskiego został zatrzymany przez policję pod zarzutem utrudniania śledztwa i nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań. Mężczyzna ostatecznie został zwolniony z aresztu, choć zarzuty nie zostały wycofane, a Krzysztof Rutkowski zapowiadał, że będzie walczył o dobre imię swojej firmy.

We wtorek detektyw bez licencji pojawił się w Poznaniu po raz kolejny. Krzysztof Rutkowski został wezwany na policję w celu złożenia dodatkowych wyjaśnień - Było to przesłuchanie dotyczące zaginięcia Ewy Tylman. Oczywiście w związku z tym, że prokurator nałożył na mnie zakaz udzielania informacji dotyczących toczącego się śledztwa, na ten temat mówić już nie mogę - wyjaśnia Krzysztof Rutkowski w rozmowe z portalem naszawielkopolska.pl. Jednocześnie Krzysztof Rutkowski zapewnił, że jego pracownicy będą kontynuowali poszukiwania Ewy Tylman, choć w tej chwili poszukiwania na wodze są wstrzymane ze względu na warunki atmosferyczne.

  • Aktualizacja
    czwartek, 7.01.2016 r., godz. 15.36
    Aktualizacja
    czwartek, 7.01.2016 r., godz. 15.36
    Jak poinformowała poznańska Gazeta Wyborcza, nie jest prawdą jakoby Krzysztof Rutkowski otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach. 'Krzysztof Rutkowski jest tylko świadkiem. A w polskim prawie nie ma przepisów, które pozwalałyby nakładać na świadków jakiekolwiek zakazy czy nakazy' - tłumaczy na łamach GW, Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej prokuratury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro