Reklama

Święto Trzech Króli: sklepy zamknięte, będzie orszak

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Środa to dla wielu poznaniaków dzień wolny od pracy. Tego dnia zamknięte będą centra handlowe i markety - warto więc zrobić niezbędne zakupy już dziś. Dokładnie w południe w centrum Poznania odbędzie się uroczysty Orszak Trzech Króli, w którym każdego roku biorą udział tysiące mieszkańców.

Szósty raz z rzędu 6 stycznia Polacy nie pójdą do pracy. Święto Trzech Króli od 2011 roku jest dniem wolnym od pracy, a to oznacza, że nie zrobimy w środę zakupów w centrach handlowych, marketach i większych sklepach. Te mniejsze (w zależności od decyzji właściciela) oraz stacje benzynowe będą otwarte.

Także szósty raz z rzędu 6 stycznia w Poznaniu odbędzie się Orszak Trzech Króli. - Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i kolędowania. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem razem podążymy do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, rzymskich legionistów oraz Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus - wyjaśnia Marta Motylewska z Fundacji Więcej Poznania.

Podobnie jak w roku ubiegłym w orszaku "maszerować" będzie drewniany wielbłąd, a wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie królewskie zdjęcie w strojach Kacpra, Melchiora i Baltazara. - Nie zabraknie też wybitnych Polaków, którzy uczczą Dzieciątko Jezus. Na zakończenie Orszaku odbędzie się Msza Święta w Farze Poznańskiej - dodaje.

Orszak rozpocznie się w południe na Placu Wolności, a następnie przejdzie ulicą Paderewskiego na Stary Rynek. Pierwsze 10 tysięcy osób otrzyma korony od organizatorów orszaku. Do rozdania jest też około 4 000 śpiewników. - Zapraszamy dzieci, aby pojawiły się z instrumentami oraz grzechotkami oraz aby na tę okazję zaprojektowały własne, unikatowe korony Orszakowe.

Przypominamy, że w środę obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Piszemy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro