Reklama
Reklama

Ferie od 16 stycznia. POSiR zaprasza na lodowiska i baseny

fot. POSiR
fot. POSiR

15 stycznia uczniowie z Wielkopolski ostatni raz przed feriami pójdą do szkoły. Wielka laba potrwa dwa tygodnie. "Akcję zima", jak każdego roku, organizują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Z basenów i lodowisk będzie można korzystać w promocyjnych cenach.

Dwa tygodnie - tyle czasu będą odpoczywać od szkolnych ław uczniowie z całej Wielkopolski. Rodzice części z nich wcześniej pomyśleli o zorganizowaniu swoim podopiecznym ciekawych zajęć na wolne dni. Jedni pojadą na zimowiska, inni odwiedzą rodzinę poza Poznaniem.

Ferie można też spędzić w mieście. Z myślą o dzieciach, które nie wyjeżdżają z Poznania atrakcje przygotowały Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Dzieci i młodzież w wieku 7 - 18 lat będą mogli brać udział w bezpłatnych zajęciach sportowych na terenie hali Arena. - Dominować będą dyscypliny zespołowe, takie jak koszykówka, piłka ręczna isiatkówka. Wymagana jest jedynie zgoda rodzica lub opiekuna oraz rejestracja internetowa. Tam też znajduje się harmonogram zajęć - wyjaśnia Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

Specjalną ofertę przygotowano na miejskich basenach. Na Chwiałce 45 minut kąpieli od poniedziałku do piątku w godzinach 9.15 - 15.15 będzie kosztować jedynie 2 złote (cena dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia). 2 złote zapłacą także osoby do 18. roku życia za 45 minut pływania w basenie na os. Piastowskim. Tutaj promocja obowiązuje jednak od poniedziałku do piątku przez cały dzień.

Promocje obowiązywać będą w ferie także na miejskich lodowiskach. Na Chwiałce od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 za tercję (45 minut) jazdy na łyżwach osoby do 18. roku życia zapłacą 3 złote, a dorośli 5 złotych (trzeba wcześniej sprawdzić grafik dostępności na stronie internetowej). Godzina jazdy na lodowisku Malta w godzinach 8.00 - 15.30 od poniedziałku do piątku będzie kosztować 3 złote (osoby do 18. roku życia).

POSiR wprowadza też promocję w ferie na bowling na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 15.00 wynajęcie toru będzie kosztować tylko 20 złotych. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Ofert na spędzenie ferii dla dzieci warto szukać w Młodzieżowych Domach Kultury, bibliotekach czy szkołach. Większość tego typu instytucji zapewnia zajęcia dla dzieci i młodzieży. W tym roku wielkopolscy uczniowie jako pierwsi rozpoczynają zimowe ferie. Potrwają od 16 do 31 stycznia. Kolejna przerwa od nauki dopiero pod koniec marca - z okazji Wielkanocy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro