Reklama
Reklama

Poznań: kolejna ofiara mrozów

We wtorek rano przy ulicy Kolejowej znaleziono martwą 40-latkę. Kobieta zmarła w wyniku wychłodzenia. To 4 ofiara mrozów w Poznaniu.

We wtorkowy poranek na terenie Poznania znaleziono kolejną osobę, która zmarła w wyniku wychłodzenia organizmu. - To 40-letnia kobieta. Została odnaleziona przy ulicy Kolejowej, w miejscu, w którym chroniła się przed mrozem - mówi Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Była to osoba bezdomna.

W poniedziałek pisaliśmy o 5 ofiarach mrozów w naszym regionie. 3 osoby zmarły w wyniku wychłodzenia w Poznaniu, a dwie kolejne w Swarzędzu.

Do bezdomnych w Poznaniu trafić mają "pakiety ratujące życie" przygotowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta. W ich skład wchodzą napój samoogrzewający czekoladowy, cukier w saszetkach, baton owocowy, cukierki z witaminą C, chusteczki higieniczne i peleryna foliowa.

Apelujemy do mieszkańców o informowanie służb o osobach bezdomnych przebywających na terenach ogródków działkowych czy terenach zielonych. Można zadzwonić w tej sprawie m.in. do straży miejskiej (tel. 986) i do pracowników socjalnych MOPR (61 876 6611).

Czy bezdomni i osoby potrzebujące w Poznaniu otrzymują wystarczającą pomoc od miejskich służb?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro