Reklama

Poznań: kolejna ofiara mrozów

We wtorek rano przy ulicy Kolejowej znaleziono martwą 40-latkę. Kobieta zmarła w wyniku wychłodzenia. To 4 ofiara mrozów w Poznaniu.

We wtorkowy poranek na terenie Poznania znaleziono kolejną osobę, która zmarła w wyniku wychłodzenia organizmu. - To 40-letnia kobieta. Została odnaleziona przy ulicy Kolejowej, w miejscu, w którym chroniła się przed mrozem - mówi Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Była to osoba bezdomna.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


W poniedziałek pisaliśmy o 5 ofiarach mrozów w naszym regionie. 3 osoby zmarły w wyniku wychłodzenia w Poznaniu, a dwie kolejne w Swarzędzu.

Do bezdomnych w Poznaniu trafić mają "pakiety ratujące życie" przygotowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta. W ich skład wchodzą napój samoogrzewający czekoladowy, cukier w saszetkach, baton owocowy, cukierki z witaminą C, chusteczki higieniczne i peleryna foliowa.

Apelujemy do mieszkańców o informowanie służb o osobach bezdomnych przebywających na terenach ogródków działkowych czy terenach zielonych. Można zadzwonić w tej sprawie m.in. do straży miejskiej (tel. 986) i do pracowników socjalnych MOPR (61 876 6611).

Czy bezdomni i osoby potrzebujące w Poznaniu otrzymują wystarczającą pomoc od miejskich służb?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro