Reklama
Reklama

Ogrzewalnię dla bezdomnych poświęcił arcybiskup Gądecki

Duży mróz wciąż utrzymuje się w Poznaniu. Do bezdomnych trafią specjalne pakiety ratujące życie, w skład których wchodzi m.in. samoogrzewający się napój. Wielu potrzebujących decyduje się na szukanie schronienia w ośrodkach dla bezdomnych czy ogrzewalni przy ul. Krańcowej. Poświęcił ją w poniedziałek arcybiskup Stanisław Gądecki.

Choć ogrzewalnia przy ulicy Krańcowej otwarta w listopadzie może przyjąć 40 osób, w tak duże mrozy nikogo nie zostawi bez pomocy. - Otworzyliśmy drzwi i do zapełnienia przyjmujemy potrzebujących. Były to nawet 53 osoby. Siedzieli nawet w łaźniach, ale przynajmniej w cieple - mówi Anna Michalak, kierownik ogrzewalni Caritasu.

W poniedziałek w ogrzewalni pojawił się arcybiskup Stanisław Gądecki. Poświęcił obiekt. - Społeczeństwo, które nie współczuje i nie czuje się związane z człowiekiem, jakkolwiek byłby on trudny, to społeczeństwo chore - mówi.

Wciąż apelujemy do mieszkańców o informowanie służb o osobach potrzebujących pomocy, a znajdujących się np. na terenach zielonych. Można dzwonić do straży miejskiej (986) lub do pracowników socjalnych MOPR (61 876 66 11).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
32.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro