Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

"Pedofilskie rajstopy" dla dzieci do kupienia w Koziegłowach

red
poniedziałek, 4.01.2016 r.
godz. 15.01
red | poniedziałek, 4.01.2016 r., godz. 15.01
Pedofilskie rajstopy dla dzieci do kupienia w Koziegłowach

W sklepie z odzieżą dziecięcą w Koziegłowach pojawiły się rajstopki z rysunkiem chłopca z opuszczonymi spodniami i napisem "Do I make you horny?".

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Słowo 'horny' oznacza 'seksualnie podniecony'. Trudno inaczej przetłumaczyć pytanie z rajstopek niż 'czy ciebie podniecam?'. Rysunek przy nich także nie wskazuje na możliwą inną interpretację. Nie udało nam się uzyskać od właściciela sklepu odpowiedzi na pytanie czy wie co oznacza napis na sprzedawanych rajstopach, jednak obdarowani takimi rajstopami nie kryją oburzenia. "Nie wiem za bardzo gdzie się z tym zwrócić i czy w ogóle mogę cokolwiek zrobić w tej sprawie, ale dostałam od znajomej rajstopki dla córci o co najmniej niestosownej treści" - napisała pani Aneta, która poinformowała nas o problemie.

"Nie ma w Polsce szczegółowych przepisów, odnośnie tego co może być nadrukowane na odzieży. Tu faktycznie jest naruszenie, może nie tyle przepisów co na pewno dobrych obyczajów. Nie zapominajmy, że to klienci i ich portfele decydują kupując takie rajstopy lub nie" - mówi dr Marek Jańczyk, rzecznik Praw Konsumenta w Poznaniu.

Wprawdzie zgodnie z artykułem 202 Kodeksu Karnego "Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2",  ale to czy sprzedaż rajstop z takim napisem może zostać uznana za propagowanie zachowania o charakterze pedofilskim czy nie musiałby ocenić Sąd Okręgowy.

AKTUALIZACJA
wtorek, 5.01.2016 r.,
godz. 12.32

AKTUALIZACJA | wtorek, 5.01.2016 r., godz. 12.32

Okazuje się, że dokładnie takimi rajstopami w marcu 2013 roku zajmowała się Prokuratura w Legnicy. Po analizie materiału odmówiła ona jednak wszczęcia postępowania, uznając, że dystrybucja rajstop w sklepach nie ma znamion publicznego propagowania.

Reklama