Reklama
Reklama

Finał WOŚP w Poznaniu z Organkiem i AudioFeels

Właściciele Golden Retrieverów od lat wspierają WOŚP | fot. Włodzimierz  Hoppel
Właściciele Golden Retrieverów od lat wspierają WOŚP | fot. Włodzimierz Hoppel

Już w niedzielę w centrum Poznania, podobnie jak w całym kraju, odbywać się będzie 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed CK Zamek powróci duża scena, na której wystąpią m.in. Organek i AudioFeels. Nie zabraknie aukcji i prezentacji służb mundurowych.

Gdy w ubiegłym roku okazało się, że przed Centrum Kultury Zamek w ramach finału WOŚP nie stanie duża scena, mieszkańcy nie kryli zdziwienia. Koncerty odbywały się w Sali Wielkiej CK Zamek, a ze względu na silny wiatr mała scena nie stanęła nawet na placu Mickiewicza. W tym roku ma być inaczej.

Przed CK Zamek ponownie stanie duża scena. - Wystąpią na niej zespoły muzyczne i zaproszeni goście. Około 19.30 rozpocznie się koncert finałowy, a o 20.00 zapraszamy na światełko do nieba - informują organizatorzy finału z CK Zamek i sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej. Na dużej scenie pojawią się m.in. UFly, Osoka, BAPU, Organek (19.15) oraz zespół Audiofeels (20.45).

Kolejne atrakcje zaplanowano w CK Zamek oraz na placu Mickiewicza. Na placu od 10.00 do 16.00 odbywać się będą koncerty, prezentacje służb mundurowych oraz licytacje przedmiotów przeznaczonych na rzecz WOŚP. - Dodatkowo w Sali Wielkiej CK ZAMEK czynny będzie punkt krwiodawstwa i kącik promocji zdrowia (10.00 - 20.00), a na parterze w Holu Wielkim trwać będą licytacje (16.00 - 21.00) - dodają.

W tym roku wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Już wiadomo, że wśród wolontariuszy na pewno nie zabraknie właścicieli Golden Retrieverów, którzy wraz ze swoimi czworonogami pojawią się na poznańskich ulicach. W ubiegłorocznym finale uzbierali łącznie blisko 30 tysięcy złotych. Liczą, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

WOŚP można wspomóc nie tylko wrzucając pieniądze do puszki, ale też biorąc udział w aukcjach - np. internetowych. A tych jest mnóstwo. Ponad 5000 zł kosztuje obecnie spotkanie z blogerką Jessicą Mercedes - w tym wspólne zakupy ubrań za 1000 złotych. Mniej, bo nieco ponad 800 złotych trzeba obecnie zapłacić za trening z piłkarzami Warty Poznań. Aż 30 tysięcy złotych kosztuje trening z piłkarzami reprezentacji Polski. Na aukcję trafiły też obraz Danuty Borys od Krystyny Jandy, dwie pary szpilek od Marii Czubaszek oraz wyjazd do Paryża na pokaz mody od Anji Rubik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro