Reklama
Reklama

Urząd Marszałkowski: lód na oknach, w pokojach 12 stopni Celsjusza

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Po noworocznej przerwie w nowym budynku Urzędu Marszałkowskiego na szybach jest lód, a w niektórych pomieszczeniach temperatura spadła do 12 stopni Celsjusza. To nie pierwsze problemy z temperaturą w tym nowo wybudowanym obiekcie.

- Przesyłam zdjęcie z budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu. Po powrocie do pracy w Nowym Roku niektórzy urzędnicy zastali wręcz zimową atmosferę w części pokoi - częstym widokiem jest lód na oknach od wewnątrz, a zdarzyło się, że temperatura wynosiła 12 stopni w pokoju z samego rana - pisze nasz czytelnik.

Jak informuje Anna Parzyńska-Paschke z biura prasowego UMWW, w niedzielę doszło do awarii. - 3 stycznia otrzymaliśmy zgłoszenie o niskiej temperaturze tzw. wody powrotnej z nagrzewnicy w centrali. Pracownik techniczny, który niezwłocznie przyjechał do budynku stwierdził, iż nie działa moduł odpowiedzialny za przesył ciepła technologicznego do central wentylacyjnych odpowiedzialnych za kondygnację 1 oraz część biurową budynku od kondygnacji 2 do 11. Części te były faktycznie wychłodzone. Przyczyną wyłączenia modułu było zawieszenie się zaworu sterowania ciepła technologicznego. Awarię usunięto o godzinie 21.00 - wyjaśnia. - Na tę chwilę budynek dogrzewany jest prawidłowo, lecz w wielu pomieszczeniach występuje niższa temperatura od zadanej. Temperatura jednak sukcesywnie rośnie - dodaje.

Nie są to pierwsze problemy z temperaturą w obiekcie, w którym urząd działa od 1 lipca ubiegłego roku. Latem pisaliśmy o kłopotach z klimatyzacją. W wyniku awarii w części pomieszczeń temperatura osiągała nawet 30 stopni Celsjusza.

Przypomnijmy, że budowa nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego kosztowała około 175 mln złotych. Obiekt ma 31 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Na 10 piętrach znajdują się biura, na dwóch pomieszczenia usługowe, a na kondygnacjach podziemnych - parking.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro