Reklama
Reklama

Cztery osoby zatruły się tlenkiem węgla

fot. JRG Nr 2 Konin
fot. JRG Nr 2 Konin

Pomimo ciągłego udoskonalania stosowanych technologii, w sezonie grzewczym nadal dochodzi do zatruć tlenkiem węgla. W sobotę po takim zdarzeniu w miejscowości Brzeźno (powiat koniński) do szpitala przewieziono cztery osoby.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że poszkodowani są już pod opieką pogotowia ratunkowego. Przystąpiono zatem do zabezpieczenia budynku jednorodzinnego i sprawdzenia przyczyn zatrucia. - Urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla. Dalsze działania ratowników polegały na przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń budynku - relacjonował mł. kpt. Sebastian Andrzejewski z konińskiej straży.
W naszym regionie doszło w tym sezonie grzewczym już do kilku przypadków zatrucia tlenkiem węgla (tzw. czad). - Tlenek węgla może wydzielać się na skutek nieprawidłowego działania urządzeń grzewczych - złego zainstalowania, uszkodzenia lub niewłaściwej ich eksploatacji - przypominają strażacy. Warto także zwrócić uwagę na stan wentylacji i kanałów spalinowych.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro