Reklama
Reklama

Po Sylwestrze miasto już posprzątane!

W tym roku służby odpowiedzialne za sprzątanie miasta bardzo szybko uporały się z bałaganem jaki pozostał po zabawie sylwestrowej.

Rok temu po Sylwestrze poznańskie ulice na Starym Mieście przypominały krajobraz po bitwie. Obowiązek sprzątania na ulicach spoczywa na mieście , przy budynkach to już zadanie administracji. Strażnicy Miejscy już wcześniej zapowiadali, że dopilnują aby każdy wywiązał się ze swoich obowiązków. Strażnicy miejscy dotarli już do wszystkich administratorów na starym Mieście do wszystkich tych firm, które są odpowiedzialne za czystość, za porządek na terenie naszego miasta przypominając o obowiązku posprzątania - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Do wielkiego sprzątania zaraz po zakończeniu Sylwestra Miejskiego zgodnie z zapowiedziami zabrali się też organizatorzy. O 5-6 rano nie będzie już śladu po śmieciach, a scena będzie demontowana trochę dłużej - zapowiadała na antenie Telewizji WTK Jadwiga Troczyńska z Estrady Poznańskiej. Tak też się stało. Choć od rana na poznańskich ulicach było jeszcze widać służby kończące porządki, po śmieciach nie było już śladu.

Oczywiście jeśli ktoś w swoim bliskim otoczeniu zauważy jeszcze pozostałości po Sylwestrze może zgłosić to administratorowi a także powiadomić o tym straż miejską dzwoniąc pod nr telefonu 986.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro